הוצאה לפועל? לא סוף העולם
כאשר למצוקת המחייה היומיומית, לקשיי הפרנסה ולתשלומי החובה השונים שאי אפשר להתחמק מהם מגיעה גם המכה של ההוצאה לפועל, מדובר על נטל שקשה מאוד, עד בלתי אפשרי, לאדם מן היישוב, לעמוד בו ולא כל שכן כאשר מדובר על משפחה ובה ילדים שזקוקים לאוכל, למקום לישון ולחיים שלווים ובטוחים מכל רע.

כאשר נפתח תיק הוצאה לפועל נגד אדם פרטי, הרי שחלות עליו הגבלות שונות, מגוונות ורבות שיכולות למנוע ממנו, באם לא יפעל נכון ומהר, להתנהל מול הבנקים, מול רשויות ומול חברות האשראי ותוגבל יכולתו גם לפתוח חברה או לפתוח חשבון בנק במשך שנים קדימה. עורך דין המתמחה בליווי, בייעוץ ובהסדרת ענייני גבייה והוצאה לפועל יכול לעזור במידה רבה מאוד להתנהל בתוך סבך הבירוקרטיה מול רשויות אכיפת החוק ומול גורמי הגבייה שיחפשו אחר נכסים נזילים, אחר מקורות כספיים ואחר דרכים להשיג את כספו של בעל החוב.

כאשר מתקבלת ההודעה על פתיחת תיק הוצאה לפועל כנגדכם, אסור להתכחש ולהתעלם ממנו ויש לפנות, במהירות, אל בעל החוב ולנסות להגיע לפריסת חובות או להסדר תשלומים כך שהתיק יוסר ויימחק, באם הדבר לא צולח בידכם, חשוב לפנות למשרדי ההוצאה לפועל ולבקש פתיחת תהליך חיקור נכסים, כינוס או פשיטת רגל ובמהלך תקופת הבדיקה תיאלצו להפריש, מדי חודש, סכום מסוים, אך נמוך משמעותית, לקופת הכונס וממנו לבעלי החוב.

למרות שהסתייעות בעורך דין לענייני כספים, גבייה והוצאה לפועל אינה זולה ואינה ניתנת בחינם, הרי שלטווח הבינוני והארוך, מדובר על אקט שיוכל לחסוך לחייב גם הון רב ובעיקר כאבי ראש ולב משום שאין אלטרנטיבה למומחיות, לידע ולניסיון מקצועי בקשר עם גורמי הוצאה לפועל, גביית חובות ואכיפה כלכלית וזה מה שכל חייב פשוט חייב לעשות עם קבלת המעטפה הירוקה, המפחידה ומערערת השלווה.