עו"ד לא אבדה התקווה
כאשר אתם, כנהגים על הכביש, מבצעים איזושהי עבירת תנועה שבגינה עוצרת אתכם ניידת משטרה או שוטרים שעומדים בצומת או בקרן זווית ברחוב, פעמים רבות הלחץ והעצבנות גוברים על השכל הישר ועל היכולת לחשוב בהיגיון ולהתנסח בבהירות וכך גם עבירות מינוריות, שיכלו להסתיים באזהרה ובהתראה בלבד, הופכות לדבר מורכב יותר ובעייתי יותר שלצידו ענישה מהותית יותר, ולא תמיד מחויבת המציאות.

באופן עקרוני, וכך ימליצו רוב עורכי הדין, לא כדאי להתווכח עם השוטרים ובטח שלא להתעמת איתם, דבר שעלול להוביל למעבר מעבירת תעבורה ברמה כזו או אחרת לעבירת תקיפה או התנגדות למעצר, עבירה שנושאת גוון פלילי וסף ענישה גבוה הרבה יותר משלילת רישיון או קבלת דוח. חשוב לוודא כי בכל מצב השוטרים מקפידים להסביר לכם על מה נעצרתם או עוכבתם, רושמים במדויק בדוח את העבירה ואת המועד המדויק שבה היא בוצעה וכן את מילותיכם והסברכם לדבר. חשוב לקרוא היטב את הדוח הסופי לפני שחותמים עליו ולוודא כי כל מה שאמרתם אכן נרשם ותועד.

לפני פנייה לבית המשפט לתעבורה מומלץ בחום להיוועץ עם עורך דין מומחה לענייני תעבורה ואפילו לבקש ממנו לייצגכם בפני בית המשפט, במיוחד בעבירות הנושאות עימן גם גוון פלילי דוגמת עבירות שגרמו לנזקי גוף ונפש או עבירות בקנה מידה כזה שיכולות לגרור שלילת רישיון ארוך טווח דוגמת מעבר צומת באור אדום, חציית קו הפרדה לבן או אי עצירה לפני תמרור עצור.

בתי המשפט לתעבורה נוהגים לקבל עסקאות טיעון מקלות בין התביעה לנאשם בהתחשב בעברו התעבורתי, התייחסותו לעבירה שעשה ונסיבות אישיות באם ישנן כאלו, ועורך דין לענייני תעבורה, הבקיא ברזי בתי המשפט ובדיני העונשין, יכול להפוך גם מקרה מורכב ומסובך לפשוט יותר עבור הנאשם ולהשיג עבורו זיכוי, הרשעה מינורית או עסקת טיעון מקלה.